Projekce

Při zpracování návrhu budeme vycházet z Vašich přání a omezení, protože budoucí zahrada je Vaše a Vy v ní budete každý den trávit čas. Projektant je tu pro Vás, aby Vám pomohl zhmotnit Vaše představy, nikoliv Vám nutil ty svoje.

Pro vznik kvalitní zahrady je vždy nejlepší zpracovat před započetím prací architektonický návrh. Tím si realizátor i majitel ujasní, jak má budoucí zahrada vypadat a fungovat. Tímto krokem se předejde mnoha problémům a komplikacím v již zrealizované zahradě. Bez předem zpracovaného návrhu zahrada obvykle působí poněkud nejednotně. Často totiž dojde při realizaci zahrady k „slepování“ nesourodých prvků, čímž pak zahrada ztratí své kouzlo.
Naše firma Vám nabízí mimo realizace právě i zpracování projektové dokumentace Vaší zahrady. Vytvoříme profesionální návrh celkové kompozice daného prostoru od základního rozvržení funkcí, ploch, povrchů až po konkrétní detail jednotlivých prvků. Zhotovíme projekt pro veřejný, firemní či soukromý prostor.

Nabízíme svým klientům také placené poradenství. V případě, že si chcete svoji vysněnou zahradu realizovat sami v rámci fyzického odpočinku bez zhotovení projektu, lze se s naší projektantkou domluvit na placené konzultaci. Projektantka přijede za Vámi na zahradu, projde Vaše představy, pomůže Vám vyřešit problémy a ujasnit si celkové řešení zahrady. Lze se domluvit i na průběžných návštěvách během realizace, pokud si nejste některým řešením jistí.

Projekt pro BD Brno

Projekt pro BD Brno Projekt pro BD Brno Projekt pro BD Brno Projekt pro BD Brno Projekt pro BD Brno

Úkázky realizací soukromých zahrad v japonském stylu

Sadové úpravy soukromá zahrada v japonském stylu Sadové úpravy soukromá zahrada v japonském stylu Sadové úpravy soukromá zahrada v japonském stylu

V rámci návrhu je velmi důležitá první schůzka s klientem, kde nám sdělíte Vaše požadavky na daný zahradní prostor. Co od zahrady očekáváte, jak by měla zahrada vypadat, jak ji chcete využívat atd. Na základě prohlídky prostoru a informací od Vás zpracujeme návrh zahrnující základní rozvržení prostoru, které následně za Vaší spolupráce dotvoříme k Vaší spokojenosti. Základní návrh pak dopracujeme do osazovacích a technických detailů. Upravíme zanedbanou krásu staré zahrady, zrealizujeme novou zahradu u Vaší novostavby, budeme si povídat o Vaší představě a poradíme Vám. Společně najdeme variantu Vaší budoucí zahrady. Zahrada je jedinečná, pokud odráží specifické přírodní podmínky, představy projektanta, ale především přání a potřeby jejích majitelů. Vytvoříme zahradu dle Vašich snů. Toužíte po snídani na terase Vaší zahrady, dívat se na barvy v zahradě v každém ročním období nebo bosé nohy umývat v ranní rose na Vašem trávníku? Domluvíme si termín první nezávazné konzultace a pak už se můžeme pustit do práce. Zahradní inženýr, nebo architekt vám pomůže si v první řadě uvědomit, jakou zahradu vlastně chcete. Jestli rádi pracujete na zahradě, nebo naopak nechcete se zahradou ztrácet čas a má být nenáročná na údržbu, ale vypadat stále pěkně. Pomůžeme Vám si uvědomit, že zahrada je vždy závislá na určité péči nás, nebo zahradníků, kteří se o ní starají. Zahrada plná květin, cibulovin a vzácných a exotických druhů rostlin, bude zahradou velmi rozmanitou a zajímavou, ale také velmi náročnou na ošetřování. Zahrada nenáročná pak bude projektována s více běžných druhů dřevin a jehličnanů, které nepotřebují speciální nároky ošetřování. Dále Vám poradíme si rozmyslet k jakému účelu má vlastně zahrada sloužit. Jestli ji využijete jen pro rekreaci a uklidnění Vás samotných, nebo zde budete přijímat návštěvy a pořádat posezení u grilu s přáteli. Koutek pro malé děti, naše odrostlejší děti potřebují větší plochu pro své hry a zábavu. To vše musí dobrý projektant o Vaší zahradě vědět, tím se řídí a snaží se vytvořit projekt pro zahradu k Vašemu potěšení a spokojenosti. Tyto informace použijeme k zpracovaní projektové dokumentace.

Ukázky realizací zahrad

Sadové úpravy soukromá zahrada v japonském stylu Sadové úpravy Ostopovice Sadové úpravy rodinné zahrady Sadové úpravy soukromá zahrada v japonském stylu

Požadavky na projektanta:

účel zahrady (posezení, odpočinek, zahradní oslavy, přijímání návštěv, hrátky dětí)

typ zahrady (pravidelná, nepravidelná)

upřednostňované zahradní prvky (voda, kámen, typy rostlin)

nevhodné rostliny (jedovatost, alergie,...)

Bezplatnou schůzku si můžete sjednat na telefonním čísle: 731 459 464 nebo emailem: projekty@zahradyzapletal.cz
Rádi se Vám budeme věnovat.